Космос

Комета галлея і її космічне витівки

Минають роки, покоління змінюють один одного, але одне залишається незмінним-візит знаменитої космічної гості з глибин Сонячної системи-комети Галлея. Кожні 75 & nbsp;років вона пролітає біля землі і залишає після себе метеорні рої, а & nbsp;разом з & nbsp;ними & nbsp;-щорічні зорепади: метеорні потоки ЕТА-Акваріди І  Оріоніди.Чим прославилася комета Галлея?Комета відноситься до типу короткоперіодичних комет.

Такі комети-часті космічні гості. Але що в & nbsp;кометі Галлея такого особливого,і & nbsp;чому вона у всіх на & nbsp;слуху? Справа в тому, що ця комета— єдина і неповторна, саме її можна розгледіти неозброєним оком. І & nbsp;до & nbsp; того & nbsp; ж наша космічна мандрівниця стала першою відомою періодичною кометою, з якої познайомилося людство.

Комета Галлея власної персони. Джерело: https://v-kosmose.com/Диаметр комети Галлея — близько 10 & nbsp;км.

якщо вона вріжеться в Землю, то & nbsp;через кілька секунд після зіткнення від & nbsp;нас не & nbsp;залишиться і & nbsp;сліду. Так що нехай краще комета радує нас своїм довгим хвостом.Комета або картопля: а що виберете ви?До речі, своїм хвостом комета Галлея зобов’язана дружбі сонячного випромінювання і Коми & nbsp; – Це хмара пилу і & nbsp;газу, яке оточує ядро комети.

Її & nbsp;кома вражає своїми розмірами: в поперечнику вона досягає 100 000 км.однак ядро комети такими грандіозними масштабами похвалитися не & nbsp;може. За формою воно нагадує невелику криву картоплину, яку навіть шкода з’їсти.

Саме кометі Галлея приписують відому фразу про те, що неважливо, який ти форми, головне, що ти випромінюєш.Але & nbsp;залишимо цю зоряну романтику і & nbsp;повернемося до & nbsp;картоплі ядру комети. Передбачається, що ядро складається з Купи уламків, слабо пов’язаних між собою.

Поверхня ядра поцяткована пагорбами,гірськими хребтами і западинами. Кажуть, що серед такої багатої топографії десь загубився кратер.Як вона нас ледь не вбила?У & nbsp;давнину комети вважалися провісниками Бід, катастроф і інших неприємних штук.

Комета Галлея не стала боротися зі стереотипами і вирішила їм відповідати. І & nbsp;ось одного разу, в & nbsp;прекрасному 1910 & nbsp;році, який нам, на жаль,не & nbsp;вдалося застати, Земля пролетіла прямо крізь хвіст комети Галлея. Це унікальна космічна подія, адже не & nbsp;щороку і & nbsp;навіть не & nbsp;кожне століття випадає таке трапляється.

Комета Галлея над П’ятою авеню і Бродвеєм в Нью-Йорку. Листівка 1910 року. Джерело: https://arzamas.

academy / людство розбурхалося не на жарт. Але не через радість і радість, навпаки, через очікування кінця світу. Як ми знаємо, “кінці світу” у нас трапляються частіше, ніж прилітають комети.

Коли в кінці XIX століття комета Галлея знову відвідала нашу скромну обитель, виявилося, що в її складі — молекулярні смуги циана, чадного газу і & nbsp;інших сполук, які можуть бути смертельно небезпечні для людини. Тому в 1910 році люди готувалися загинути від отруєння отруйними речовинами комети. Але & nbsp;не & nbsp; тут-то було.

Навіть найчутливіші прилади не виявили нічого смертельного в атмосфері Землі. Людству довелося жити далі,а & nbsp;черговий кінець світу перенести коли-небудь на потім.Вона полетіла, але & nbsp;обіцяла повернутисями & nbsp;знову зустрінемося 28 липня 2061 року, а потім — 27 березня 2134 & nbsp;року.
А & nbsp;поки ми & nbsp;чекаємо комету Галлея, можна спробувати стати людиною, схожою на & nbsp;неї: тим, хто з’являється раз в півстоліття і запам’ятовується всім назавжди. Ну  що, хто готовий?;) Підписуйтесь на мій канал. Давайте подорожувати по Всесвіту разом!

Related posts

Leave a Comment